E mis

Meble biurowe oraz szafy wnękowe

Zadzwoń do nas
881811480

Szafy na dokumenty, a przechowywanie dokumentów

Szafy na dokumenty, a przechowywanie dokumentów

Szafy na dokumenty w firmie

Biuro to miejsce, w którym powinien panować absolutny porządek nawet w natłoku codziennych zleceń, zamówień. Organizacja w biurze winna być oczywistością i koniecznością, bez niej szukanie każdorazowo tego samego dokumentu może doprowadzić do frustracji. Jeżeli do organizacji zaczyna wkradać się chaos, powinniśmy zastanowić się, jak mu zaradzić – możemy na przykład zakupić szafy na dokumenty w celu lepszej ich segregacji i ochrony przed nieupoważnionymi osobami.

Idealne rozwiązanie

Szafy na dokumenty to przedmioty, które powinny znajdować się w każdym biurze – świadczy to o odpowiedniej organizacji i jakości świadczonych usług. Szafy na dokumenty mają odpowiednie parametry, dostosowane do przechowywania papierów określonej wielkości. Na przykład szafy metalowe na dokumenty niejawne przeznaczone są do składowania poufnych dokumentów i zazwyczaj w szafach takich znajdują się akta osobowe, pieczątki (które osoba nieupoważniona mogłaby wykorzystać), sprzęt firmowy czy wszystko, co wymaga specjalnej ochrony i przeznaczone jest do wglądu dla nielicznych. Szafy metalowe firmy Gaudia znajdziemy w takich szerokościach, jak: 700, 900, 1000, 1200 1300 mm. Gaudia ma w swojej ofercie również szafy certyfikowane w klasie A, dzięki którym można przechowywać dokumenty także w formacie A3. Inny produkt firmy to choćby szafy wzmocnione serii ST z certyfikatem klasy A, które nazywane są szafami pancernymi, albowiem wyprodukowano je z grubszej warstwy blachy, czyli 1,5-2 mm, co powoduje, iż odznaczają się wytrzymałością oraz ciężkością, dodatkowo szafy te są największymi szafami w klasie A na rynku. Wielość szaf na dokumenty w ofercie firmy Gaudia pozwala na znalezienie produktów pasujących do konkretnych pomieszczeń i rodzajów dokumentów.

Rodzaje szaf

Firma Gaudia prowadzi sprzedaż takich przedmiotów jak:
a) szafy na dokumenty klasy B (przeznaczone do składowania dokumentów niejawnych o klauzuli „tajne”),
b) szafy na dokumenty klasy S1 (szafy z klauzulą „tajne”), S2 i 0 ( do dokumentów z klauzulą”ściśle tajne”)
c) szafy metalowe na akta klasy C („ściśle tajne”),
d) sejfy i szafy ognioodporne (Valberg, Metalkas) – różne klasy.

Trwałość, a ich budowa

Korpus i drzwi szafy w klasie A wykonane są z blachy stalowej, która wykazuje wysoką oporność na wszelkie niepożądane otwarcia. Szafa posiada także atestowany zamek kluczowy w klasie A, dodatkowo istnieje możliwość dorobienia dwóch zamków. W szafach na dokumenty zainstalowany został mechanizm ryglowy, którego celem jest blokowanie drzwi szafy na trzech krawędziach. Każda szafa posiada półki, których wysokość można swobodnie regulować. Szafa została wyposażona w zawiasy wewnętrzne, a kąt otwarcia drzwi wynosi 120°. W szafie może również zostać zamontowana indywidualna skrytka.

Bezpieczeństwo dokumentów

Celem RODO jest zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych i ich przetwarzania. Szafy na dokumenty niejawne są zatem miejscem, do którego powinni mieć dostęp jedynie nieliczne, tylko upoważnione osoby, tak, aby dokumenty tam składowane nie zostały skradzione, przetworzone bez wiedzy, zniszczone, udostępnione osobom nieupoważnionym, zabrane przez osobę nieuprawnioną – muszą one zostać także zabezpieczone przed takimi losowymi wypadkami jak pożar, powódź etc. Pancerne szafy pozwolą uniknąć ewentualnych strat, a ponadto zapewnią odpowiednią segregację dokumentów.