E mis

Meble biurowe oraz szafy wnękowe

Zadzwoń do nas
881811480

Szafy metalowe – bezpieczeństwo w biurze

Szafy metalowe – bezpieczeństwo w biurze

Szafy metalowe – specjalistyczne meble biurowe

Niektóre biura potrzebują specjalistycznych mebli biurowych, w których będą mogły przechowywać bardzo ważne i poufne dokumenty, akta, nośniki optyczne i magnetyczne, a także inne istotne przedmioty. Znalezienie odpornych i wytrzymałych szaf, regałów czy nawet sejfów to wielkie wyzwanie pośród tak wielu ofert na dzisiejszym rynku. Nie jest to jednak niemożliwe – należy jedynie uściślić, czym dokładnie powinny charakteryzować się dane meble metalowe biurowe, szafy metalowe jakie muszą spełniać funkcje i do czego będą one przeznaczone.

Specjalistyczne szafy metalowe

Niektóre biura detektywistyczne, pracownie architektoniczne lub pośrednicy powinni przechowywać poufne dokumenty w specjalistycznych szafach, które nie tylko będą zamykane, ale również będą wyposażone w zamek czasowy. Takie wysokiej klasy szafy z metalu pancerne powinny znaleźć się w każdym biurze kadrowym dużej korporacji. Bardzo istotne i poufne dokumenty osobowe powinny być przechowywane w szafach pancernych, do których jedynie wyznaczone osoby będą miały dostęp. W ten sposób wszystkie dane osobowe pracowników powinny być chronione przed dostępem osób niepożądanych i niepowołanych. Ponadto szafy metalowe na dokumenty powinny znaleźć się także w gabinetach kierowników, którzy mają dostęp do poufnych umów z kontrahentami czy dostawcami, istotnych faktur, umów pracowniczych, czy też cenników firmowych. Wszelkie ważne i poufne dokumentacje techniczne lub chronione patentami powinny być przechowywane w specjalistycznych szafach biurowych, wykonanych z najwyższej jakości, ogniotrwałych materiałów.

Wytrzymałe sejfy meblowe i ścienne

Gabinet prezesa firmy powinien być wyposażony w sejf meblowy lub ścienny. Taki w którym przechowywane będą bardzo istotne dokumenty lub papiery wartościowe, a także bardzo ważne i poufne umowy z klientami lub kontrahentami. Dokumenty, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Tego typu meble metalowe to doskonała propozycja dla tych osób, które są w posiadaniu bardzo istotnych informacji i pism. Takie dokumenty trzeba chronić przed światłem dziennym. Niektóre umowy z dostawcami powinny być znane jedynie tym dwóm stronom. Inni klienci nie powinni się dowiedzieć, jakie warunki zostały ustalone z pozostałymi kontrahentami. Takie dane są bardzo wrażliwe, dlatego trzymanie je w sejfie z dala od widoku innych osób to jedyne odpowiednie rozwiązanie. Ponadto polisy ubezpieczeniowe, akcje i obligacje czy dokumenty notarialne również powinny być przechowywane w bezpiecznych miejscach. Sejf ścienny lub meblowy jest do tego idealnie przygotowany. Ponadto kombinacja cyfr i kod do sejfu znana może być jedynie przez właściciela oraz osoby, którym on zaufał. Nie ma więc obawy przed ujawnieniem ich szerszemu gronu pracowników.

Szafy metalowe ognioodporne oraz szafy kartotekowe

Te dwa rodzaje szaf to doskonały wybór szczególnie dla tych biur, które zajmują się wszelkiego rodzaju projektami, sprzedażą, zakupem nieruchomości lub ich zarządzaniem. Wszelkie dokumenty dotyczące danego projektu mogą zostać zawieszone w odpowiedniej teczce i włożone do szafy kartotekowej pod właściwą literą. Taką dokumentację najwygodniej jest ułożyć alfabetycznie i przechowywać w wygodnych zawieszkach. Tak aby nic się nie zgubiło i by wszelkie pisma, umowy, faktury i inne dokumenty znalazły się w jednej, specjalnie do tego przeznaczonej teczce. Szafy z metalu kartotekowe mogą również służyć do archiwizacji dokumentów i mogą bez problemu stanąć w archiwum. Jest to doskonałe rozwiązanie, bardzo funkcjonalne i praktyczne. Natomiast szafy wykonane z metalu ognioodporne mogą służyć do przechowywania laptopów, nośników pamięci, nośników magnetycznych lub optycznych. Można przeznaczyć na nie dodatkowe pomieszczenie lub umieścić w gabinecie prezesa lub kierownika, który będzie miał do nich dostęp. Szafy ognioodporne ochronią zawartość i ważne dokumenty nawet w momencie, kiedy dojdzie do pożaru i spłonie cały budynek. Wykonane z najwyższej jakości materiałów zapewniają bezpieczeństwo wszystkim dokumentom oraz sprawiają, że możemy spać spokojnie.